Jak vybrat matraci

Matrace: Klíč kvalitního spánku

Matrace představuje klíčový faktor pro zachování správné polohy páteře během spánku. Aby se váha těla rovnoměrně rozložila po co největší ploše, je nezbytné vybrat matraci s ohledem na prevenci tlaku na boky a ramena. Existuje několik typů matrací, včetně pružinových s vyšším počtem pružin pro dosažení lepší kvality, matrací z polyuretanové pěny a kvalitních matrací ze studené pěny, které kombinují vynikající pružnost a stálost tvaru. Současné matrace jsou k dispozici v různých zónách tvrdosti (3, 5, 7), které se přizpůsobují potřebám jednotlivých částí těla.

Při výběru matrace není vhodné šetřit, neboť jde především o váš zdravý spánek. Investice do kvalitní matrace je zároveň investicí do vašeho pohodlí a dlouhodobého zdraví. Vyberte si matraci, která nejlépe odpovídá vašim individuálním potřebám. Vaše tělo si zaslouží pouze to nejlepší.

Matrace: Průvodce výběrem pro optimální spánek

Matrace hraje klíčovou roli ve zajištění kvalitního spánku, a proto je klíčové brát v úvahu různé faktory při výběru. V tomto článku poskytujeme detailní informace a rady, které vám pomohou vybrat matraci odpovídající vašim individuálním potřebám:

Váha a tělesná konstrukce: Jedním z klíčových faktorů je, jak matrace podporuje váhu a tělesní konstrukci spáče. Pro dosažení lepšího pohodlí by matrace měla rovnoměrně rozložit váhu těla po celé ploše. 

  • Lehčí osoby: Měkčí matrace jsou vhodné pro ty, kteří váží méně, protože se lépe přizpůsobí tvaru těla.
  • Těžší osoby: Tvrdší matrace mohou poskytnout lepší oporu tělu.

Alergie a hygiena: Pro ty, kteří trpí alergiemi nebo mají citlivou pokožku, je důležité vybrat matraci s odpovídajícími vlastnostmi:

  • Antialergenní materiály: Matrace s hypoalergenními materiály odolávajícími roztočům a plísním jsou ideální.
  • Snímatelný a pratelný potah: Snímatelné potahy lze prát, což zajišťuje čistotu a snižuje riziko alergických reakcí.

Typy matrací: Existují různé typy matrací s různými vlastnostmi:

  • Pružinové matrace: Vyšší počet pružin znamená vyšší kvalitu, jsou ideální pro ty, kteří preferují dobrou ventilaci.
  • Matrace z polyuretanové pěny: Poskytují dobré odlehčení tlaku a jsou vhodné pro ty, kteří mají problémy s bolestmi zad.
  • Matrace ze studené pěny: Kombinují pružnost s tvarovou stálostí, ideální pro podporu páteře a pohodlný spánek.

Zóny tvrdosti: Matrace jsou klasifikovány podle zón tvrdosti, což umožňuje přizpůsobení různým částem těla:

  • 3-zónové, 5-zónové, 7-zónové: Každá zóna má odlišnou tvrdost, což je ideální pro podporu různých částí těla.

Testování matrace: Nakonec není nic lepšího než vyzkoušet matraci osobně. Na našich prodejnách umožňujeme testování matrací přímo na místě, abyste si mohli ověřit, jak se vám na matraci leží a zda splňuje vaše očekávání.

Tipy pro výběr správné matrace

 1. Vlastní zkušenost: Při výběru matrace nezapomeňte brát v potaz své osobní preference. Pokud jste zvyklí spát na tvrdé matraci, měkká matrace vám nemusí vyhovovat a naopak.
 2. Garance a recenze: Před nákupem si přečtěte recenze a zjistěte, zda matrace nabízí dlouhodobou záruku nebo jaké jsou zkušenosti jiných uživatelů.

Pamatujte, že správná matrace je investicí do vašeho zdraví a pohodlí. S těmito radami budete lépe připraveni vybrat tu nejvhodnější matraci pro váš spánek.